меню
головна
Аневризма.
Гіпертонічний криз.
Старіння органів кровообігу.
Неврози серця
Тромбангіїт
Хвороба Хортона.
Хвороба  такаясу.
Міокардит.
Епілепсія.
Аритмія серця.
Сердечна недостатність.
Аорта
Синусова аритмія.
Кровотеча.
    
Хвороби органів кровообігу

Склеродермія

Лікування склеродермії.

Склеродермія

Провокується охолоджуванням, травмою, інфекцією, вакцинацією і ін. Має значення родинно-генетичний нахил. Жінки хворіють в 3 рази частіше за чоловіків.
Симптоми захворювання
Зазвичай хвороба починається з синдрому Рейно, болів в суглобах, схуднення, підвищення температури тіла, слабкості, стомлюваності. Найхарактерніша ознака - ураження шкіри. Спочатку буває щільний поширений набряк, надалі - ущільнення і атрофія шкіри, особливо виражені на обличчі і кінцівках. Можлива поява виразці і гнійників на куприках пальців, що тривало не гояться, дуже хворобливих. Деформуються нігті, випадає волосся аж до облисіння. Хворобливе ущільнення, а потім атрофія м'язів супроводиться грубими змінами сухожиль: вони коротшають, що наводить до розвитку контрактур, що порушують діяльність різних суглобів. У них виникають болі, вони деформуються.
Лікування
При всіх варіантах перебігу хвороби рекомендується активна вітамінотерапія, АТФ. При хронічній течії показані бальнеотерапія (хвойні, радонові і сіроводородні ванни), парафінові і грязьові аплікації, електрофорез гіалуронидази, аплікації з 30 - 50% розчином диметилсульфоксиду (20 - 30 сеансів) на уражені кінцівки. Важливе значення мають лікувальна фізкультура і масаж. При підгострій течії рекомендується уранішня гігієнічна гімнастика і активне положення в ліжку, при хронічному - наполегливе і тривале вживання лікувальної гімнастики у поєднанні з масажем і різними трудовими процесами (ліплення з теплого парафіну, плетіння, пиляння і т. п.).

 

Пропонуємо  
Copyright © 2009

Україна. м. Гайворон.